BUCONCEPT

Gizlilik Politikası

 

Unvanı: Macit Gümüş ve Kuy. Bilişim Tek.  San. ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan sonra BUCONCEPT olarak anılacaktır)

 

BUCONCEPT, kendi internet sitesi üzerinden kullanıcılar tarafından elektronik ortamda iletilen kişisel bilgileri, buconcept.com Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilerle paylaşmayacak ve üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Sistem ile ilgili sorunların tanımlanması ve internet sitesinde çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Üyelik sürecinde veya diğer süreçlerde, internet sitesi üzerindeki çeşitli form, anket, oylama vs. ara yüzlerinin doldurulması suretiyle, kullanıcıların kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soyadı, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta bilgileri gibi) BUCONCEPT ’e vermeleri gerekebilmektedir. BUCONCEPT tarafından talep edilen bilgiler, kullanıcının kendi rızası ile sağlanan bilgiler ve internet sitesi üzerinde yapılan işlemler sırasında girilen bilgiler, BUCONCEPT tarafından kullanıcının kimliği ifşa edilmeden, çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma, pazar araştırmaları ve doğrudan pazarlama gibi aktiviteler için kullanılabilir. Bununla birlikte kullanıcı bilgileri, gerektiğinde BUCONCEPT tarafından elektronik iletişim amacıyla kullanıcı ile temas kurmak için de kullanılabilir. “Kişisel bilgiler” ile kullanıcının isim-soyadı, firma bilgileri, adresi, telefon numarası, e-posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgi kastedilmektedir.

BUCONCEPT, kendi internet sitesi dahilinde, başka sitelere de link verebilir. BUCONCEPT, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik ve güvenlik uygulamaları ve içeriklerinden sorumlu değildir. Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik vb. gibi yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak durumunda, Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma ve/veya soruşturmanın yürütülmesi sırasında ortaya çıkan gereklilik sonucunda, kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi durumunda, Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için yetkili kurumlara bilgi vermenin gerekli olduğu hallerde BUCONCEPT kullanıcılara ait kişisel bilgileri yetkili kurumlara açıklayabilir.

BUCONCEPT, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

BUCONCEPT, kullanıcılar ve kullanıcıların internet sitesi kullanımı hakkındaki bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (cookies) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere, bir internet sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası bir internet sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak internetin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, internet sitesi kaç kişinin kullandığını, kişinin internet sitesi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postalarınızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu, başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır; ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

Güvenlik

Sitemiz dahilinde ödeme yaparken, kullanıcı tarafından girilen bilgiler, SSL kullanılarak şifrelenmekte ve bilgilerin güvenliği maksimum düzeyde tutulmaktadır. SSL sertifikamızı, ödeme sayfasına geçtiğinizde, sayfanın sağ alt kısmında görüntüleyebilir, kilit işaretine tıklamak suretiyle görüntüleyebilirsiniz. SSL sertifikamız,   Macit Gümüş Bilişim Tek. San. ve Tic. Ltd. Şti. adına kayıtlıdır

SSL Nedir?

Secure Sockets Layer (SSL) 1995 yılında, internet üzerinde güvenli alışverişi sağlayabilmek adına, Netscape Communications tarafından geliştirilmiştir. SSL, gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yaparak işlemin ve bilginin gizliliğini ve bütünlüğünü korur. SSL’nin güvenlik gücü, oturum anahtarının büyüklüğüne bağlıdır. En büyük SSL oturum anahtarı 128 bit olup, sanal ticari işlemler için oldukça yüksek bir güvenlik sunar. 128 bit şifrelemenin kötü niyetle kırılması veya çözülmesi neredeyse imkansızdır. Ayrıca kırılması başarılsa bile, oturum anahtarı sadece tek kullanımlıktır ve her oturum için tekrar kırılması gerekmektedir.

 

Daha fazla bilgi için: http://www.ssl.com

BUCONCEPT, bu Gizlilik ve Güvenlik Politikası hükümlerini, dilediği zaman internet sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. BUCONCEPT ’in değişiklik yaptığı Gizlilik ve Güvenlik Politikası hükümleri, internet sitesinde yayınlandığı tarih itibari ile yürürlüğe girmiş sayılır.

Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgi Formu

 

MADDE 1 - KONU:

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI 'nın, SİPARİŞ VEREN/ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

 

MADDE 2 - SATICI BİLGİLERİ:
Unvanı: Macit Gümüş ve Kuyumculuk Bilişim Teknolojileri  San. ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır)

Adresi: Esentepe Mah. FSM. Bulvarı Bahar Sitesi 96/1B Nilüfer/BURSA

 

Telefon: +90 530 309 99 79

E-mail: [email protected]

 

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER BİLGİLERİ:
Malın / Ürün/Ürünlerin/ Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, alternatif ürün tercihi aşağıda belirtildiği gibidir. ( Tüm ürünler listede yer alıyor )

 

Ürün Adı

Miktar

Birim Fiyat

Toplam Tutar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplam:

 

 

 

Üst Limit:

 

Sipariş Bedeli:

Teslimat Bedeli: 0 TL (SİPARİŞ VEREN/ALICI tarafından karşılanacak)
Toplam Bedel:

Ödeme Şekli:
Sipariş Tarihi:
Teslimat Tarihi:
Teslimat Şekli: Adrese teslim

MADDE 4 – SİPARİŞ VEREN KİŞİ BİLGİLERİ: (Bundan sonra SİPARİŞ VEREN olarak anılacaktır.)

Adı/Soyadı/Ünvanı:
Adresi:

Telefon:                             Faks: 
E-posta:

 

MADDE 5 –  ALICI BİLGİLERİ: (Bundan sonra ALICI olarak anılacaktır.)

Adı/Soyadı/Ünvanı:
Adresi:

Telefon:
Faks: 
E-posta:

 

MADDE 6 – FATURA BİLGİLERİ

Adı/Soyadı/Ünvanı:
Adresi:

Telefon:                                   Faks: 
E-posta:

Fatura Teslim: Fatura sipariş teslimatı sırasında teslimat adresine sipariş ile birlikte teslim edilecektir.

 

MADDE 7:

SİPARİŞ VEREN/ALICI sözleşme konusu ürün/ürünler için belirtilen hizmet bedellerini ve teslimat bedellerini ödemekle yükümlüdür. BUCONCEPT, sözleşme konusu ürün/ürünlerin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. BUCONCEPT hizmet bedellerini değiştirme hakkını saklı tutar.

 

MADDE 8:

Madde 4’te belirtilen SİPARİŞ VEREN, Madde 5’te belirtilen ALICI ve Madde 6’da belirtilen FATURA BİLGİLERİ aynı kişiye ait ve/veya farklı kişilere ait olabilir. Farklı kişilere ait olması durumunda verilen ve onaylanan tüm bilgilerden SİPARİŞ VEREN sorumludur. SİPARİŞ VEREN ve ALICI’yı sorumlu tutan hak ve yükümlülükler SİPARİŞ VEREN/ALICI olarak belirtilmiştir.

MADDE 9:

SİPARİŞ VEREN Madde 4’te belirttiği bilgilerin doğru ve Madde 5’te belirttiği bilgilerin ALICI’ya ait olduğunu kabul eder. Verilen bilgiler ile ALICI’ya ulaşılamaması durumunda BUCONCEPT ’in sorumluluğu bulunmamaktadır ve tüm sorumluluk SİPARİŞ VEREN’e aittir.

 

MADDE 10
Tüketici şikâyet ve itirazları konusundaki başvurular, Bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılabilmektedir.

 

MADDE 11

Bu hizmet yalnızca perakende satışa ve nihai kullanıma yöneliktir. Toptan ve “yeniden satış” amaçlı siparişlerin ön bilgi formu ve/veya satış sözleşmesi oluşmuş olsa dahi BUCONCEPT siparişi iptal ederek teslim etmeme hakkını saklı tutar.  

 

 

MADDE 12

Bu bilgiler, kullanılan uzaktan iletişim araçlarına uygun olarak ve iyi niyet ilkeleri çerçevesinde ergin olmayanlar ile ayırtım gücünden yoksun veya kısıtlı erginleri koruyacak şekilde ticari amaçlarla verilmektedir.

 

MADDE 13

Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin akdedilmesi için, sözleşmenin SİPARİŞ VEREN tarafından elektronik olarak onaylanması gerekmektedir.

 

MADDE 14- CAYMA HAKKI:
Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

g) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

h) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

MADDE 15

İşbu ön bilgilendirme formunda yer alan mal/hizmetlere ilişkin fiyat dahil taahhütler siparişin verildiği tarihten itibaren 30  gün geçerlidir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR